Працівники Воловецької ДПІ Головного управління ДПС у Закарпатській області роз’яснюють платникам податків порядок реєстрації РРО/ПРРО.
Зокрема, платників інформують, що реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб'єкта господарювання як платника податків.
Для реєстрації РРО суб'єкт господарювання або представник суб'єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію розрахункових операцій за формою №1-РРО в електронному/паперовому вигляді.
У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО, посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня надходження заяви реєстраційної заяви приймає рішення про можливість реєстрації РРО, формує та резервує фіскальний номер в інформаційній системі ДПС та надсилає до центру сервісного обслуговування (ЦСО) інформацію у вигляді довідки про резервування фіскального номера за формою №2-РРО, засобами телекомунікацій в електронній формі. Після закінчення робіт із введенням в експлуатацію РРО, ЦСО направляє до контролюючого органу, де проводилась реєстрація засобами телекомунікацій в електронній формі: довідку про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО.
Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня надає (надсилає) суб'єкту господарювання реєстраційне посвідчення PPO (форма №3-PPO) в електронній/паперовій формі, що засвідчує реєстрацію РРО в контролюючому органі.
Якщо суб'єкт господарювання має намір зареєструвати ПРРО, то він повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. На обліку має перебувати також його господарська одиниця, де буде використовуватися ПРРО, про яку суб'єкт господарювання повідомляє контролюючий орган вiдповiдно до вимог пункту 63.3 ст.63 Податкового кодексу України.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F1316602), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб'єкта господарювання як платник податків через Електронний кабінет.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватися суб'єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовувати для ПРРО, суб'єкти господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (y редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 №261).
За матеріалами Воловецької ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області