Днями відбулась робоча зустріч начальника Тячівської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області Євгенія Сими та голови Усть-Чорнянської територіальної громади Петра Косюка.
Говорили про новації податкового законодавства.
Зокрема, що з 1 серпня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 року № 3219-ІХ, який вносить зміни в частині застосування відповідальності за порушення вимог Закону про РРО.
Начальник податкової інспекції поінформував голову територіальної громади, що Законом встановлено:
звільнення СПД від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, вчинені у період з 01.01.2022 до 01.10.2023. Крім відповідальності за порушення порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти та у сфері організації та проведення азартних ігор;
з 01.10.2023 знову застосовуватимуться штрафи за порушення порядку використання РРО/ПРРО. З 01.10.2023 від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО звільняють суб’єктів (крім порушень порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів), вчинені при продажу товарів/послуг на:
тимчасово окупованих територіях — по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;
територіях активних бойових дій — по дату завершення бойових дій;
територіях можливих бойових дій — по дату припинення можливості бойових дій.
Дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначають відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуть (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.
До закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01.08.2025 встановлено зменшений розмір штрафних санкцій за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупки, що застосовують до ФОП-єдинників, не платників ПДВ, які здійснюють торгівлю. Крім продажу підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медпризначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння. Розмір штрафу — 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50% за кожне наступне порушення. Раніше — 100% та 150% відповідно.
За матеріалами Тячівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області