Працівники Свалявської ДПІ роз’яснюють громадянам особливості оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ними у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.
Податківці звернули увагу присутнім, що відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України об'єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, підлягають оподаткуванню.
Платник податку зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок на доходи з фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.
Для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб 18 відсотків.
За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується об’єкт спадщини, спадкоємці якого є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення спадкодавця (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки).
В даному випадку платники податку звільнені від подання декларації за наслідками 2023 року за умови відсутності інших доходів, які передбачають виникнення обов’язку щодо її подання.
За матеріалами Свалявської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області