Працівники Іршавського відділу обслуговування платників Хустської ДПІ продовжують інформувати платників про застосування норм податкового законодавства та функціонування електронних сервісів ДПС.
Днями в.о. начальника Хустської ДПІ Головного управління ДПС у Закарпатській області Михайло Мондич провів робочу зустріч з платниками податків щодо звільнення від сплати податків мобілізованих підприємців. Керівник розповів про нові ініціативи Державної податкової служби, які мають полегшити життя самозайнятим особам, які стали на захист України.
Податківець поінформував, що самозайняті фізичні особи, які були мобілізовані або підписали контракт на військову службу, звільняються від сплати податків і подання звітності на час служби. Набрали чинності відповідні зміни до Податкового кодексу (Закон № 4505-ІХ).
Податки, які не сплачуватимуться:
- податок на доходи фізичних осіб,
- єдиний податок
- військовий збір,- ЄСВ, якщо ФОП не має найманих працівників.
Звільнення застосовується автоматично на підставі даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (дати мобілізації, укладення контракту, демобілізації) з першого числа місяця мобілізації або укладення контракту, але не раніше 24 лютого 2022 року.Також фахівець ДПС звернув увагу присутніх на зустрічі на те, що для вирішення податкових питань мобілізованих самозайнятих осіб в Головному управлінні ДПС у Закарпатській області організовано роботу «гарячих ліній», де можна отримати консультації щодо адміністрування податків, звільнення від податкових зобов’язань мобілізованих ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
У разі виникнення питання як і коли підтвердити звільнення від сплати податків і подання звітності ФОП на період мобілізації та як повернутися до підприємницької діяльності після військової служби, – телефонувати на «гарячі лінії»:
- ГУ ДПС у Закарпатській області (0312) 61-21-31, (0312) 61-38-65;
- ДПС України 0800 501 007.
Довідково: Закон України від 18 червня 2025 року № 4505-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, що підлягають закупівлі особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, шляхом укладання договорів керованого доступу».
За матеріалами Іршавського відділу обслуговування платників
Хустської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області