Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області завжди використовують нагоду поспілкуватися зі студентською молоддю та підвищити її податкову грамотність. Напередодні відбулася зустріч зі студентами 3 курсу юридичного факультету Ужгородського національного університету, під час якої майбутні правники мали змогу отримати актуальну інформацію від провідних спеціалістів податкової сфери.
Марта Гнатівна Волощук, доцентка кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права юридичного факультету УжНУ, голова ради Територіального відділення Асоціації правників України у Закарпатській області, розповіла студентам про норми міжнародного права та правові системи європейських країн. Вона ознайомила слухачів із основними принципами міжнародного права, порівняла різні правові системи Європи, навела приклади реалізації правових норм у різних країнах, а також зупинилася на особливостях гармонізації національного законодавства з міжнародними стандартами.
Алла Дацюк, начальниця відділу інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Закарпатській області, розповіла студентам про сучасні сервіси для спілкування з податковою службою. Зокрема, вона ознайомила присутніх із можливостями Електронного кабінету платника та мобільного застосунку «Моя податкова», наголосивши на їхніх перевагах: швидкому доступі до необхідної інформації, можливості подавати документи онлайн, отримувати консультації та контролювати власні податкові зобов’язання.
Особливу увагу Алла Дацюк приділила кампанії декларування доходів громадян 2026 року, зокрема порядку подання декларації для отримання податкової знижки. Вона пояснила, хто має право подати декларацію, які документи необхідно підготувати, а також порадила студентам активно користуватися електронними сервісами для спрощення процесу декларування та своєчасного виконання податкових обов’язків.
Про кадрову політику та можливості працевлаштування майбутніх юристів розповів заступник начальника управління персоналу ГУ ДПС у Закарпатській області Михайло Рак. Він ознайомив студентів з організаційною структурою податкової служби, категоріями державних службовців – Б та В, а також умовами працевлаштування до податкових органів під час воєнного стану. Крім того, повідомив, що студенти мають можливість проходити практику в ГУ ДПС та випробувати свої сили у податковій сфері.
Михайло Рак наголосив, що студенти юридичного факультету вже після отримання ступеня бакалавра можуть долучитися до команди фахівців ДПС, що відкриває перспективи професійного розвитку для молодих спеціалістів.
Такий формат спілкування сприяє формуванню податкової культури серед молоді та дозволяє майбутнім фахівцям отримати практичні знання від професіоналів. Подібні інформаційні зустрічі зі студентами закладів освіти проводитимуться і надалі з метою підвищення податкової грамотності молоді та популяризації роботи у податковій службі.
ДПС у Закарпатській області