Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Закарпатті впродовж десяти місяців сплачено понад 4,7 млрд грн ЄСВ

, опубліковано 03 листопада 2021 о 14:18

Протягом січня-жовтня 2021року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у Закарпатській області становить 4 млрд 771,8 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшилось на 946,2 млн грн, або 24,7%. Лише у жовтні цього року сума надходжень в Закарпатті склала майже 514 млн грн ЄСВ. Що більше, у порівнянні з жовтнем минулого року на 63,5 млн гривень. Про це інформує ЗМІ начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області Олексій Петріченко.

Керівник податкового відомства області звертає увагу платників, що від 1 січня низку підприємців звільнено на певний період від сплати ЄСВ. Зміни у сплаті єдиного внеску передбачені законом № 592 «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників.

Зокрема, з 1 січня 2021 року не треба сплачувати мінімального розміру ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку):

- ФОПам (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування);

- особам, які провадять незалежну професійну діяльність;

- членам фермерського господарства.

Тобто для згаданих категорій у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду самостійне визначення бази нарахування єдиного внеску є винятково правом, а не обов'язком.

Також, згідно із законом № 592, можуть бути платниками єдиного внеску тільки добровільно:

- ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років;

- особи, які досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та отримують пенсію або соціальну допомогу;

- особи з інвалідністю.

ДПС у Закарпатській області