Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

4095 закарпатців повідомили про отримані доходи аби скористатися податковою знижкою

, опубліковано 16 листопада 2021 о 11:07

Протягом 10 місяців 2021 року 4095 громадян задекларували свої доходи, які вони отримали торік аби скористатися правом на податкову знижку. Про це повідомив журналістам начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області Олексій Петріченко.

За його словами, наразі найбільша кількість податних декларацій щодо користування правом на податкову знижку стосуються витрат, які громадяни понесли за навчання. Таких декларацій подано 2372.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області зазначають, що громадяни, які бажають скористатись податковою знижкою за понесеними витратами в минулому році можуть це зробити до 31 грудня 2021 року. Однак, якщо платник податку до кінця року не скористається правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Податківці нагадують перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки. Зокрема, право на податкову знижку мають громадяни, які у 2020 році:

-  понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

-  сплачували відсотки за іпотечним житловим кредитом;

-  здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій;

-  здійснювали витрати у вигляді суми коштів, сплачених при страхуванні;

-  здійснювали оплату допоміжних репродуктивних технологій, чи оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

-  здійснювали витрати, пов’язані з переобладнанням транспортного засобу;

- витрати у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), для внутрішньо переміщених осіб, за умови дотримання вимог чинного законодавства.

Варто зазначити, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається за вибором платника податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, при цьому платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації;

- в електронній формі через Електронний кабінет платника.

ДПС у Закарпатській області