Нещодавно в Міжгірському відділі обслуговування платників Хустської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Закарпатській області відбувся черговий тренінг з платниками податків щодо прав громадян – платників податку на доходи фізичних осіб на отримання податкової знижки.
Під час проведення чергового тренінгу звернуто увагу присутніх, що для отримання податкової знижки податкова декларація про майновий стан і доходи за наслідками 2025 року подається платником по 31 грудня 2026 року (включно).
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України.
Наголошено, що для розрахунку податкової знижки, зокрема за навчання, визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а також на суму податкової соціальної пільги (ПСП) за її наявності. Інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП та утриманого ПДФО фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця.
В ході тренінгу платників проінформовано про переваги листування з податковою через Електронний кабінет, що значно спрощує процес отримання адміністративних послуг, подання заяв та офіційних документів. Також роз’яснили механізм електронного подання декларації про майновий стан і доходи через приватну частину Електронного кабінету та проконсультували, як додати до декларації скан-копії документів.
За матеріалами Міжгірського відділу
обслуговування платників Хустської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області