Головне управління ДПС
у Закарпатській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Мукачеві податківці навчають платників декларувати доходи онлайн

, опубліковано 29 квітня 2021 о 16:54

Податківці Мукачівської ДПІ під час цьогорічної Деклараційної кампанії навчають платників декларувати доходи, отримані у 2020-му році, онлайн.

На тренінгах та практикумах фахівці роз’яснюють громадянам, що задекларувати доходи, тобто подати декларацію можна особисто або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання.

Відтак, враховуючи карантинні обмеження, в податковій службі рекомендують платникам подавати декларацію про доходи в електронному вигляді – через Електронний кабінет платника, попередньо отримавши кваліфікований електронний підпис (переглянути відеоурок заповнення декларації про доходи можна за посиланням: https://youtu.be/ifj8d0stTA0). Зараз це зручно й відповідає вимогам часу.

Отримати довідку про доходи також можна дистанційно, завдяки сервісу «Електронний кабінет платника», який знаходиться у відкритому доступі, його легко знайти за допомогою пошукових систем, задавши запит «Електронний кабінет ДПС», або перейти за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua./.

Цьогоріч серед декларантів, які відвідали ЦОП Мукачівської ДПІ, – відомий український письменник Мирослав Дочинець, який своїм прикладом продемонстрував виконання конституційного обов’язку.

Нагадаємо, Деклараційна кампанія 2021, яка передбачає декларування громадянами доходів, отриманих минулого року, триває до 1 травня.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

За матеріалами Мукачівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області