Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Іршавська ДПІ: податківці проводять робочі зустрічі з громадянами щодо роз’яснень новацій податкового законодавства

, опубліковано 29 серпня 2022 о 16:31

Під час робочих зустрічей працівники Іршавської ДПІ інформують платників про те, що Верховна рада України 15 серпня 2022 року прийняла рішення про продовження терміну податкової амністії ще на півроку, тобто до 1 березня 2023 року. Попередньо кампанія одноразового добровільного декларування мала тривати 1 рік та завершитися 1 вересня 2022 року. Тож тепер громадяни, які планували подати одноразову декларацію, але з певних причин цього не зробили, матимуть для цього ще достатньо часу. Скористатися одноразовим декларуванням можуть лише резиденти України. Види активів, які підлягають декларуванню - це: грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, предмети мистецтва та антикваріату, ювелірні вироби, цінні папери та інші активи, які знаходяться як на території України, так і за її межами. Однак, не підлягають декларуванню, активи, які розташовані на території країни-агресора.

Задекларовані активи підлягають оподаткуванню за такими ставками: для об’єктів, які знаходяться на території України, передбачена ставка 5%, а для зарубіжних активів – 9 %. Ставка може бути зменшена до 2,5%, якщо до подачі декларації декларант придбає на всю суму декларованих коштів державні облігації зі строком обігу більше року без права дострокового погашення. Сплатити одноразовий збір потрібно впродовж 30 днів з моменту подання декларації, однак якщо декларант не має змоги сплатити в такий термін всю суму, він може розтермінувати платіж на 3 роки рівними платежами. Однак, в такому випадку ставка одноразового збору буде дещо більшою.

Декларант, який сплатив вчасно і в повному обсязі визначену суму одноразового збору звільняється від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.

Також працівники ДПІ звернули увагу на те, що одноразове (спеціальне) декларування є добровільним. Разом з тим, якщо особа не скористається правом на одноразове добровільне декларування, така особа буде вважатися, що вона по-перше, повідомила контролюючий орган про те, що на дату завершення проведення одноразового декларування у її власності відсутні активи, одержані за рахунок доходів, з яких не сплачено податки. По-друге, що склад та обсяг таких активів, перебуває у межах, які визначені Податковим кодексом та з них повністю сплачено податки і збори.

За матеріалами Іршавської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області