Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Рахівська ДПІ: при отриманні яких доходів подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим?

опубліковано 23 березня 2023 о 15:40

Фахівці Рахівської ДПІ інформують платників про види доходів, при отриманні яких подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим. До таких видів належать: отримання окремих видів доходів від податкових агентів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування; отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (спадщина, подарунки, від оренди майна іншій фізичній особі, доходи від операцій з продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна); отримання іноземних доходів. 

Наголошується, що задекларувати доходи, отримані у 2022 році, необхідно не пізніше 1 травня 2023 року. Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору зазначену у річній податковій декларації необхідно сплатити до 1 серпня 2023 року.

Відповідно до податкового законодавства декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором): особисто або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Податківці звертають увагу, що при направленні декларації засобами електронного зв’язку слід скористатися сервісом «Електронний кабінет платника» (https://cabinet,tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи».

За матеріалами Рахівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області