Фахівці Воловецької ДПІ Головного управління ДПС у Закарпатській області продовжують інформувати громадян про податкову знижку та переваги електронних сервісів від податкової служби.
Платники податків мають змогу повернути частину коштів у вигляді податкової знижки у разі:
понесення протягом звітного року витрат, дозволених до включения до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ст. 166 Кодексу;
якщо витрати підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними a6o товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) i особу, яка звертається за податковою знижкою (ïx покупця (отримувача), а також копіями договорів за ïx наявності, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) i строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Koпіï зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з декларацією;
отримання доходу у вигляді заробітної плати a6o у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суму річної заробітної плати, зменшену з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу (крім випадку, визначеного п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 1d6 Кодексу). У разі включення до податкової знижки витрат, передбачених п. п. 166.3.10 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, податкова знижка не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- якщо резидент має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резидент — фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган i має про це відмітку у паспорті;
- використання права на нарахування податкової знижки лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк. Так, декларація подається до 31 грудня року, наступного за звітним року.
За допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» є можливість отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.
Отже, громадянам не обов’язково звертатися до інспекції для отримання довідки про власні доходи. Одержати її можна за допомогою Електронного кабінету. В такому випадку, робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (http://zir.tax.gov.ua/) допоможе отримати відповіді на професійні питання в рубриках: «Запитання – відповіді з Бази знань»; «Нормативні та інформаційні документи»; «Останні зміни в законодавстві»; «Письмові консультації» тощо.
Подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг для платників податків. Звітність можна передати в електронному вигляді до податкової всього за декілька хвилин, автоматично перевірити заповнену звітність на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків.
Вхід в Електронний кабінет здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.
За матеріалами Воловецької ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області