Податківці Воловецької ДПІ інформують громадян, що при продажу товарів (крім підакцизних) на території села ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО), а також звертають увагу платників, що застосування РРО/ПРРО стає обов’язковим за наявності хоча б однієї з таких умов:
- якщо роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
- якщо фізичними особами - підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;
- сільськими радами та радами територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.
Фахівці наголошують, що у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів) застосування РРО/ПРРО стане обов’язковим.
Якщо класичний РРО вимагає від підприємця певних грошових затрат, то його електронний аналог – програмний РРО можна встановити безкоштовно. Окрім цього, ПРРО – зручний у використанні, швидкий та може працювати в режимі офлайн та онлайн.
При кожній зустрічі з платниками податків фахівці податкової інформують їх про можливості електронних сервісів від ДПС, зокрема «Електронного кабінету платника», яким сьогодні користуються більшість платників податків.
Податківці роз’яснюють, що «Електронний кабінет платника» – це сервіс, за допомогою якого можна надсилати до органів ДПС податкову звітність, електронні документи, отримати довідки про відсутність заборгованості, отримати необхідну інформацію із загальнодоступних реєстрів. Для зручності та спрощення процедури декларування доходів, в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян», працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи», за допомогою якого можна заповнити відповідну декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді.
Робота у приватній частині «Електронного кабінету платника» здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Вхід в Електронний кабінет здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.
За матеріалами Воловецької ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області