Нещодавно начальник Свалявської ДПІ Ганна Лендєл та фахівці інспекції провели робочу зустріч з працівниками Неліпинської територіальної громади та платниками, які здійснюють діяльність на території цієї громади. В ході зустрічі очільниця ДПІ розповіла присутнім про зміни в податковому законодавстві, запроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема про скасування 2% особливого єдиного податку, відновлення обов’язкової сплати єдиного податку, відновлено відповідальність за незастосування касових апаратів та частково знято мораторій на проведення податкових перевірок.
Ганна Лендєл зауважила, що застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках з покупцями стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців першої групи, ще з 1 січня 2022 року. Однак, за період з 1 січня 2022 до 1 жовтня 2023 року, у зв’язку з дією воєнного стану, фінансові санкції не будуть застосовуватись за порушення закону щодо застосування РРО до усіх суб’єктів господарювання, окрім тих, що здійснюють продаж підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор.
До закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01.08.2025 року встановлено зменшений розмір штрафних санкцій за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупки, що застосовують до ФОП-єдинників, не платників ПДВ, які здійснюють торгівлю (крім продажу підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння). За порушення вчинене вперше розмір штрафу складає 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг та 50% за кожне наступне порушення.
Також податківці ДПІ роз’яснили присутнім нюанси визначення мінімального податкового зобов’язання, яке запроваджено Законом України від 30 листопада 2021 року №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
Мінімальне податкове зобов’язання – це розрахунковий мінімальний обсяг податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної с/г продукції та з власністю або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільгоспугідь. Першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.
Платниками МПЗ є резиденти, які володіють та/або користуються (орендують) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, які розташовані за межами населених пунктів, а також у їхніх межах, якщо розмір ділянки становитиме 0,5 га та більше.
За матеріалами Свалявської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області