Фахівці Іршавської ДПІ провели практикуми з суб’єктами господарювання щодо застосування касових апаратів, новацій податкового законодавства.
Під час заходів платників інформували про зміни до Податкового кодексу, внесені Закон України від 30.06.2023 № 3219-ІХ. Також роз’яснювали порядок реєстрації РРО/ПРРО, переваги застосування програмного РРО. Платники можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО залежно від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. Податкова служба надає можливість безкоштовного встановлення програмного РРО на будь-який комп’ютер, ноутбук або гаджет. Оновлена версія програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS доступна https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Реєстрація ПРРО проходить досить швидко. Зробити це можна в декілька етапів:
1. Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНДЕП ІДД ДПС України видає безкоштовно).
2. Завантажити та встановити з веб-порталу ДПС України чи Play Маркет програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. ПРРО від ДПС можна інстальовувати на різні операційні системи: Windows, Android, iOS або працювати через web-версію.
3. Подати через Електронний кабінет 3 заяви для реєстрації господарського об'єкту, ПРРО та касирів. Зокрема:
- для реєстрації господарського об'єкту в приватній частині кабінету потрібно створити та заповнити електронний документ Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП);
- для реєстрації ПРРО потрібно заповнити Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-ПРРО);
- для реєстрації касира треба подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма 5-ПРРО).
Вхід в ПРРО здійснюється за допомогою ключа касира/старшого касира щодо якого суб’єкт господарювання подав Повідомлення за формою 5-ПРРО та сертифікату відкритого ключа. Ключ та сертифікат потрібно помістити в одну папку на пристрій з якого буде здійснюватись робота з ПРРО.
4. Ввести номенклатуру товарів в ПРРО.
Усі сформовані чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС України. На одному ПРРО може бути відкрита одночасно тільки одна зміна. При цьому дозволяється відкрити нову зміну за умови закриття попередньої.
Також фахівці повідомили, що детальна інструкція щодо реєстрації та використання ПРРО розміщена на вебпорталі ДПС в банері програмні РРО.
За матеріалами Іршавської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області