Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Воловецької ДПІ проводять зустрічі з платниками з питань реєстрації РРО/ПРРО

опубліковано 06 жовтня 2023 о 14:43

Днями податківці Воловецької ДПІ ДПС у Закарпатській області провели зустріч з платниками податків, які здійснюють діяльність біля ринку з питань реєстрації РРО/ПРРО. Під час зустрічі платникам роз’яснюється, що обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій набрав чинності ще із 01.01.2022 року.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 року № 3219-ІХ, який вступив в дію з 1 серпня 2023 року внесено зміни в частині застосування відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, а саме:

звільнення СПД від відповідальності за порушення вимог Закону про РРО, вчинені у період з 01.01.2022 до 01.10.2023. Крім відповідальності за порушення порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти та у сфері організації та проведення азартних ігор;

з 01.10.2023 знову застосовуватимуться штрафи за порушення порядку використання РРО/ПРРО:

до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01.08.2025 встановлено зменшений розмір штрафних санкцій за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупки, що застосовують до ФОП-єдинників, не платників ПДВ, які здійснюють торгівлю. Крім продажу підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медпризначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння. Розмір штрафу — 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50% за кожне наступне порушення. Раніше — 100% та 150% відповідно.

Тож, використання РРО/ПРРО наразі є обов’язковим для:

- ФОП ІІ-ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу;

- ФОП на загальній системі оподаткування.

Виняток становлять:

ФОП І групи;

ФОП, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking;

ФОП ІІ-ІV груп, які здійснюють торгівлю на селі за таких умов:

за умови використання РК та КОРО;

річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 1 млн грн;

торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами;

СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами , зокрема через Інтернет;

орган місцевого самоврядування не прийняв рішення про обов’язкове застосування РРО.

Платники податків можуть на власний розсуд вирішувати - купити пристрій для реєстрації розрахункових операцій чи завантажити безоплатні мобільні додатки, запропоновані ДПС. Мобільні додатки доступні у вигляді смартпристроїв на відповідних платформах.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО. Для реєстрації ПРРО – електронну заявку формують в електронному кабінеті платника податків за формою № 1-ПРРО, де зазначається локальний номер ПРРО. Наступного дня прийде рішення про реєстрацію з присвоєнням фіскального номера. Опісля необхідно подати форму №5-ПРРО для реєстрації осіб, відповідальних за касу.

Робота у приватній частині «Електронного кабінету платника» здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Вхід в Електронний кабінет здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

За матеріалами Воловецької ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області