Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Начальник Тячівської ДПІ провів робочу зустріч з головою Углянської ТГ

опубліковано 15 листопада 2023 о 16:32

Днями начальник Тячівської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області Євгеній Сима провів робочу зустріч з головою Углянської територіальної громади Іваном Немешем. Говорили про стан наповнення бюджету громади місцевими податками та зборами, а також про новації податкового законодавства.

Податківець поінформував керівника територіальної громади, що з 1 серпня 2023 року набрав чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким з 1 жовтня 2023 року відновлено застосування штрафних санкцій за порушення представниками бізнесу використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО).

Фахівець ДПС зауважив, що згідно із Законом України №1017-ІХ від 01.12.2020 року, застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках з покупцями стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців першої групи, ще з 1 січня 2022 року. Однак, за період з 1 січня 2022 до 1 жовтня 2023 року, у зв’язку з дією воєнного стану, уряд прийняв рішення не застосовувати фінансової відповідальності за порушення закону щодо застосування РРО до усіх суб’єктів господарювання, окрім тих, що здійснюють продаж підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор.

Представники бізнесу можуть самі обирати, який тип касового апарату використовувати – класичний РРО чи програмний. ДПС також пропонує до застосування безкоштовне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача.

За матеріалами Тячівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області