Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Мукачівська ДПІ: платникам – про можливість отримання податкової знижки та отримання інформації про доходи

опубліковано 07 червня 2024 о 12:25

Працівники Мукачівської ДПІ продовжують робочі зустрічі з платниками податків щодо можливості отримання податкової знижки за витратами, здійсненими у 2023 році. Для цього до 31 грудня 2024 року включно необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи.

Також працівники надають адміністративні послуги відвідувачам ЦОП, зокрема здійснюють видачу фізичним особам – платникам податків інформацію про доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Статтею 70 Податкового кодексу України передбачено, щодо інформаційної бази Державного реєстру включаючи дані про фізичних осіб, зокрема про джерела отриманих доходів, сум нарахованих та сплачених податків.

Порядок отримання відомостей з Державного реєстру визначено розділом Х Положення про реєстрацію фізичних осіб-платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 №822, згідно з яким відомості з Державного реєстру є документом, який безоплатно надається контролюючим органом за зверненням фізичної особи-платника податків (його представника) щодо отримання відомостей з Державного реєстру та свідчить про наявність або відсутність відомостей про таку особу в Державному реєстрі.

Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за фориою №10ДР. Представник додає до заяви за формою №10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника та ксерокопію документа, що посвідчує особу довірителя.

Фізична особа – платник податків може отримати відомості з Державного реєстру про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору в один з таких способів:

- в паперовому вигляді-шляхом звернення особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою або до будь-якого контролюючого органу-відповідно до вимог розділу Х Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 /(із змінами);

- в електронному вигляді-шляхом надсилання запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору за допомогою інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет платника» (cabinet.tax.gov.ua).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.