Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фахівці Мукачівської ДПІ роз’яснили платникам порядок подання декларацій після державної реєстрації припинення

опубліковано 06 серпня 2024 о 09:28

Фахівцями Мукачівської ДПІ, постійно проводиться робота з роз’яснення відвідувачам ЦОП актуальних питань щодо застосування норм податкового законодавства. Так нещодавно провели тренінг для платників податків, під час якого обговорили порядок подання декларацій про майновий стан і доходи після державної реєстрації припинення.

Відповідно абзацу другому п.177.11 ПКУ, ліквідаційну декларацію про майновий стан і доходи підприємці подають у строки, встановлені для місячно податкового періоду. У свою чергу, місячну податкову звітність подають протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця (п.п.49.18.1 ПКУ).

Таким чином, ліквідаційну декларацію ФОП, які знаходилися на загальній системі оподаткування подають протягом 20 календарних днів,  наступних за останнім днем місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Це підтверджує п.п. 2) п. 5 розд. І Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 № 859 зі змінами та доповненнями.

Згідно з абзацом другим п. 177.11 ПКУ особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності за їх рішенням, у ліквідаційній декларації відображають виключно доходи від провадження підприємницької діяльності.

У разі подання ліквідаційної декларації у встановлений строк річну декларацію вже можна не подавати, але лише в тому випадку, якщо у звітному році не буде доходів, отриманих як громадянин, які потрібно задекларувати.

Тому всі доходи, отримані ФОП після дати Державної реєстрації припинення, вважають громадянськими , Їх не відображають у ліквідаційній декларації.

На підставі даних, зазначених у ліквідаційній декларації, необхідно здійснити остаточний розрахунок з ПДФО та ВЗ.

Відповідно абзацу другого п.п. 65.10.4 ПКУ, держреєстрація припинення підприємницької діяльності не впливає на той факт, що фізособа має своєчасно та в повному обсязі виконати свої зобов’язання перед бюджетом.

У загальному випадку підприємець який знаходиться на загальній системі оподаткування щокварталу сплачує авансові платежі з ПДФО на підставі фактичних даних обліку доходів та витрат:

— за І квартал — до 20 квітня

— за ІІ квартал — до 20 липня;

— за ІІІ квартал — до 20 жовтня.

За IV квартал авансовий платіж не обчислюють і не сплачують.

Остаточний розрахунок суми ПДФО за рік здійснюється на підставі даних річної декларації з урахуванням перерахованих авансових платежів (п.п. 177.5.3 ПКУ).

Доплата податку проводиться протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання ліквідаційної декларації. При цьому якщо граничний строк сплати припадає на вихідний (святковий) день, то останнім днем сплати податкового зобов’язання є операційний день, наступний за таким вихідним (святковим) днем.

ВЗ за останній базовий податковий (звітний) період слід перерахувати до бюджету протягом 10 календарних днів, наступних за граничним строком подання ліквідаційної декларації.

За матеріалами Мукачівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області