Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про особливості скасування РРО при ліквідації ФОП інформують платників у Великоберезнянській ДПІ

опубліковано 02 жовтня 2024 о 16:14

Фахівці Великоберезнянської ДПІ надають консультації підприємцям про те, як скасувати РРО при ліквідації ФОП.

Згідно з ч.4ст.18 Закону України про держреєстрацію у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за рішенням ФОП особа подає до держреєстратора заяву за формою 1 (з позначкою біля поля «Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем).

Розгляд поданого рішення здійснюється протягом 24 годин після надходження заяви до держреєстратора. У разі відсутності зауважень ФОП позбавляється статусу підприємця з дати внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію припинення. Дані про припинення ФОП автоматично надсилаються до органів ДПС.

Загальна норма: реєстрація РРО діє до дати скасування.

Підстави для скасування реєстрації РРО зазначаються у п.1 гл.4 розділу ІІ Порядку реєстрації РРО. Такими випадками можуть бути:

- СГ подав заяву про скасування реєстрації РРО;

- ДПС має відомості з ЄДР щодо державної реєстрації припинення СГ.

Тож скасування реєстрації РРО може здійснюватися:

- або за заявою ФОПа (як у паперовому, так і в електронному вигляді);

- або за рішення податкового органу, якщо ФОП самостійно не подав заявку

Заява про скасування реєстрації РРО – це форма № 4-РРО і подається вона за місцем реєстрації РРО. Разом із заявою слід подати реєстраційне посвідчення (додаток 3 до Порядку реєстрації РРО). Але перед скасуванням реєстрації РРО необхідно звернутися до центру сервісного обслуговування, з яким суб’єкт господарювання уклав договір про технічне обслуговування та ремонт РРО, і розпломбувати його.

Податкова проводить скасування реєстрації РРО і вносить запис до інформаційної системи:

- у разі самостійного подання СГ заяви – протягом 5 календарних днів з дня отримання заяви, реєстраційного посвідчення та за наявності довідки про опломбування з позначкою про розпломбування РРО, надісланої ЦСО;

- у разі самостійного рішення (за наявності інформації від держреєстратора про припинення діяльності – не пізніше одного місяця. Рішення надсилається засобами електронного зв’язку в електронній формі до ЦСО, який проводив технічне обслуговування РРО.

Отримати інформацію щодо дати, причини та підстви для скасування реєстрації РРО суб’єкт господарювання може самостійно з реєстру «Інформація з РРО», який ДПС щодекади оприлюднює на своєму веб-сайті https://cabinet.tax.gov.ua/registers/rro.

За матеріалами Великоберезнянської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області