Днями працівники Мукачівської ДПІ провели зустріч з студентами Мукачівського кооперативного фахового коледжу бізнесу. Темою зустрічі була «Податкова знижка та порядок її оформлення».
Податківці звернули увагу молоді на те, що таке податкова знижка за навчання: оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або член його сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік). Відшкодовуються витрати на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.
Умови і випадки надання: можна повернути собі частину витрат за навчання у вигляді податкової знижки згідно ст.166 Податкового кодексу України.
Відшкодуванню підлягають лише послуги вітчизняних вищих навчальних закладів. Не відшкодовуються додаткові курси чи навчання на військовій кафедрі.
Розмір податкової знижки – 18% від вартості навчання. Враховуються фактичні витрати понесені у минулому році.
Отримати податкову знижку можливо до 31 року наступного за звітним.
Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховуються на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, зазначеному у податковій декларації, протягом 60 календарних днів після надходження податкової декларації.
Як отримати податкову знижку і що для цього потрібно: подати декларацію про майновий стан та доходи, можна особисто або через законного представника до податкового органу, скориставшися електронними сервісами: «Електронний кабінет платника», «Моя податково» або шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).
Документи, що необхідно надати для отримання податкової знижки:
- заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування;
- копія паспорта та РНОКПП особи, яка сплатила за навчання, крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилася від РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (якщо за навчання сплачує член сім’ї);
- копія паспорта (свідоцтва про народження) особи, яка навчається;
- податкова декларація про майновий стан і доходи;
- відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, щодо суми сплачених коштів за вказаний період;
- договір з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено вартість навчання та строки оплати;
- довідка про заробітку плату за звітній період з обов’язковим включенням утримуваних податків;
- документ, що підтверджує ступінь споріднення у разі компенсації вартості навчання членом сім’ї першого ступеня споріднення (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).
За матеріалами Мукачівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області