Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Мукачівська ДПІ: платникам – про можливості подання заяви переходу або обрання на спрощену систему оподаткування

опубліковано 18 жовтня 2024 о 15:12

Працівники Мукачівської ДПІ продовжують робочі зустрічі з платниками податків під час яких звертають увагу останніх на можливості подання заяви переходу або обрання на спрощену систему оподаткування. 

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до податкового органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (п.298.1.1 ст.298 ПКУ).

Заява подається за вибором платника податків, зокрема:

1. засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги»;

2. особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

3. надсилається поштою з повідомленням про вручення на це особою;

4. державному реєстратору під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Відповідна Заява або відомості передаються до податкового органу у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Для надання підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування підприємцем:

- в меню «Ведення звітності» приватної частини Електронного кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється Заява за формою F0102003. При цьому за замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації;

- у запропонованій формі Заяви необхідно заповнити відповідні поля електронного документу, підписати та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.

- у разі переходу на єдиний податок (перша-третя група) додатково до Заяви подається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему. Для цього у вкладці «Додатки» обирається опція «Додатки» Розрахунок за формою F0102103 та заповнюються обов’язкові поля.

У Заяві зазначаються такі обов’язкові відомості:

- найменування суб’єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

- податкова адреса суб’єкта господарювання;

- місце впровадження господарської діяльності;

- обрані суб’єктом господарювання група та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;

- кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою-підприємцем у трудових відносинах, та середньооблікова чисельність працівників у юридичної особи;

- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

Коли можна змінити систему оподаткування?

Якщо платник лише зареєструвався ФОП, то автоматично перебуває на загальній системі оподаткування і для обрання спрощеної системи підприємцю потрібно подати до податкового органу за місцем його реєстрації заяву про перехід у відповідні терміни:

1. для переходу на 1-шу або 2-гу групу єдиного податку потрібно подати заяву до кінця місяця, в якому відбулася реєстрація ФОП. Навіть якщо зареєстрували ОП в останній день місяця, то цього ж дня слід подати заяву на обрання спрощеної системи оподаткування. При цьому на єдиному податку ФОП перебуватиме з 1-го числа наступного за місяцем реєстрації місяця;

2. для переходу на 3-ю групу єдиного податку слід подати заяву протягом 10 календарних днів з дня реєстрації ФОП. При цьому на єдиному податку ФОП перебуватиме з дня реєстрації.

Якщо строки подання заяви будуть порушені, то перейти на єдиний податок платник зможе вже лише з нового кварталу, подавши заяву на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу.

Також протягом року застосовувати перехід на спрощену систему оподаткування ФОП може лише один раз. Тобто, якщо ФОП перший квартал перебував на єдиному податку, а з другого кварталу перейшов на загальну систему оподаткування, то знову перейти на спрощену систему ФОП зможе лише з нового календарного року.

Змінити систему оподаткування – із загальної на спрощену, або навпаки; групу спрощеної системи можливо лише з 1-го числа нового кварталу. При цьому для переходу на спрощену систему оподаткування (єдиний податок) або змінити її групи слід подати до податкового органу, в якому перебуває ФОП на обліку, заяву на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу, з якого бажає здійснити перехід. В даній заяві потрібно зазначити групу, ставку та дату, з якої планується перехід.

Для того щоб перейти на загальну систему оподаткування, слід подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування до відповідного податкового органу за місцем реєстрації не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку кварталу, в якому планується здійснити зміни.

У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа податковим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

За матеріалами Мукачівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області