Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Тячеві громадянам роз’яснили, як провести звірку плати за землю

опубліковано 31 грудня 2025 о 14:25

Працівники Тячівської ДПІ провели зустріч із громадянами, під час якої надали роз’яснення щодо проведення звірки даних з плати за землю.

Під час заходу фахівці звернули увагу відвідувачів податкової інспекції, що плата за землю є обов’язковим платежем у складі податку на майно та справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платники плати за землю мають право звернутися до контролюючого органу письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку за своїм місцем реєстрації чи за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі земельних часток (паїв), для проведення звірки даних щодо площі та кількості земельних ділянок, наявності права на пільги зі сплати податку, розміру ставки земельного податку та нарахованої суми плати за землю.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та інформацією, підтвердженою платником на підставі оригіналів або належним чином засвідчених копій документів, зокрема документів на право власності чи користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю, контролюючий орган протягом десяти робочих днів здійснює перерахунок суми податку та надсилає (вручає) платнику нове податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

Крім того, у разі наявності у платника декількох земельних ділянок або прав на кілька земельних часток (паїв), щодо яких необхідно провести звірку, громадянин має право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації або за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок.

Також фізичні особи з використанням кваліфікованого електронного підпису можуть переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з плати за землю в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету або через вебпортал ДПС.

За матеріалами Тячівської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області