Головне управління ДПС
у Закарпатській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З якого віку ФО може зареєструватися підприємцем

, опубліковано 09 червня 2021 о 10:47

У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області повідомляють, що відповідно до част.3 ст. 35 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю. За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця. Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки.

Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) податковим органом здійснюється у день отримання відомостей з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про державну реєстрацію ФОП та проводиться датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб. Дані про взяття на облік ФОП передаються до ЄДР у день взяття на облік за основним місцем обліку. Відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді:

- безоплатного доступу через портал електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до відомостей з ЄДР;

- оприлюднення публічної інформації з ЄДР у формі відкритих даних;

- безоплатного доступу через персональний кабінет;

- документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;

- виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;

- витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;

- прямого доступу до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

ДПС у Закарпатській області