Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Перечинській ДПІ інформували платників про порядок погашення податкового боргу

, опубліковано 05 серпня 2021 о 16:57

В Перечинській ДПІ Головного управління ДПС у Закарпатській області відбулася робоча зустріч із суб’єктами господарювання боржником щодо погашення ним сум податкового боргу.

Зокрема, податківці поінформували платників про те, що є джерелами погашення податкового боргу за рішенням контролюючого органу.

За словами фахівців податкової інспекції, згідно з п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених ПКУ, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 87.3 ст. 87 ПКУ визначено перелік майна та коштів, які не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків. У разі якщо здійснення заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, не привело до повного погашення суми податкового боргу або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків.

У разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов’язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з ПКУ.

Разом з тим, у відповідності до ст.95 Податкового кодексу контролюючий орган здійснює заходи щодо погашення податкового боргу платника-боржника шляхом  стягнення коштів, які перебувають у власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Крім того, податківці розповіли про строки, протягом яких надсилається податкова вимога та які відомості вона повинна містити.

Фахівці зазначають, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

За матеріалами Перечинської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області