Головне управління ДПС
у Закарпатській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про нюанси отримання податкової знижки за іпотечним кредитом інформують у Хустській ДПІ

, опубліковано 11 жовтня 2021 о 16:34

Фахівці Хустської податкової інспекції постійно проводять роботу щодо роз’яснення фізичним особам податкового законодавства.

Наразі триває подання фізичними особами податкових декларацій про майновий стан і доходи на отримання податкової знижки. Серед питань, які найчастіше виникають у відвідувачів ДПІ при поданнi декларації – іпотечний кредит: які документи, крiм податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до контролюючого органу, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом.

Податківці роз’яснюють, що платник податку резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:

- кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки; 

- відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім'я, по-батьков платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів. платіжне доручення банку з вiдмiткою про перерахування коштів);

- паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит. Копії зазначених Документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документiв не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом України.

У разі якщо вiдповiднi витрати підтвердженi електронним розрахунковим документом, платник податкiв зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа. Додаток таблиця та фотоматеріали.

За матеріалами Хустської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській областi