Податківці Воловецької ДПІ провели роз’яснювальну зустріч з платниками стосовно особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів, згідно норм Закону України від 15 червня 2021 року №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Нормами цього закону передбачена можливість цивілізованої легалізації активів. Це означає, що громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, що мали місце до 1 січня 2021 року, мають право подати одноразову добровільну декларацію. Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менший ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб.
Платникам нагадують, що кампанія одноразового добровільного декларування вже стартувала і триватиме до 1 вересня 2022 року. Під час зустрічі, зокрема, роз’яснено питання: хто може скористатись одноразовим добровільним декларуванням; хто не може бути декларантом; які активи підлягають одноразовому декларуванню; щодо яких активів фізичної особи не здійснюється нарахування та сплата збору з одноразового добровільного декларування; ставки одноразового збору.
За матеріалами Воловецької ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області