У Виноградові податківці провели зустріч з громадянами щодо роз'яснення законодавчих аспектів одноразового декларування, а саме чи має право декларант уповноважити іншу особу подати декларацію.
Консультацію надав начальник відділу електронних сервісів ДПІ Вiталiй Скоблей.
Фахівець зауважив, що згідно з п. З підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI iз змінами та доповненнями скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи резиденти, у тому числi самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктiв декларування чи на момент нарахування (отримання) доходiв, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, якi вiдповiдно до ПКУ є чи були платниками податків.
Вiдповiдно до п.п. 6.2 п. 6 пiдрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехiднi положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розд. II пку, та особливостей, встановлених підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
При цьому, згідно з п. 42 прим. 1.5 ст. 42 прим. розд. П ПКУ платник податкiв стає користувачем «Електронного кабінету» та набуває право, зокрема, подавати звiтнiсть в електронній формi пiсля проходження в «Електронному кабiнетi» електронної ідентифiкацiï онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електроннi документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електроннi довірчі послуги» iз змінами та доповненнями або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом «Електронного кабінету». Таким чином, Декларацію декларант має подати особисто в електронній формі.
За матеріалами Виноградівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській областi