Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Рахові податківці провели семінар-практикум щодо одноразового добровільного декларування

, опубліковано 03 грудня 2021 о 14:14

Днями начальник Рахівської ДПІ Владіслав Кич та головний державний інспектор Іван Молдавчук провели навчальний семінар-практикум з питань «Зміни в податковому законадавстві, одноразове (спеціальне) добровільне декларування, новації у сфері застосування РPO, електронні сервіси ДПС» з платниками податків Рахівської територіальної громади в приміщенні Рахівської районної ради.

На початку зустрічі Владіслав Кич проінформував присутніх про одноразове (спеціальне) добровільне декларування. Це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або мiжнародних договорiв, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктiв декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які є чи були платниками податків.

Начальник інспекції наголосив на позитивах запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб: прийнятий закон – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.

Таким чином держава дає можливість повернути гроші та iншi активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин.

За матеріалами Рахівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області