Фахівці Хустської ДПІ продовжують інформувати фізичних осіб щодо питань добровільного декларування активів та сплати одноразового збору до бюджету.
Під час робочих зустрічей податківці, зокрема, роз’яснюють питання: «Хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом?». Фізичним особам надають роз’яснення, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть наступні категорії декларантів:
фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;
фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.
До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні належать:
особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;
особи, які, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»;
особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VІI «Про санкції» із змінами та доповненнями.
За матеріалами Хустської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області