Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як отримати довідку про відсутність заборгованості

, опубліковано 21 січня 2022 о 14:36

Порядок надання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджено наказом МФУ від 03.09.2018 №733 (далі – Порядок № 733), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 27.09.2018.

Найбільш поширеною підставою для видачі Довідки за встановленою формою у порядку,  передбаченому наказом МФУ від 03.09.2018 №733,  є Закон України від 25 грудня 2015 року №922-VIII «Про публічні закупівлі» (у редакції Закону України від 19 вересня 2019 року №114-ІХ), яким передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості зі сплати податків в зборів (обов’язкових платежів).

Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка) формується за відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок), та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Для отримання Довідки необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Заява), за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 733.

Заява подається платником (за його вибором):

- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);

- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету (особистого кабінету) здійснюється після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного цифрового підпису. Створити та надіслати Заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» шляхом вибору відповідної електронної форми документа.

В заяві необхідно зазначити:

- обов’язкове посилання на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів;

- найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано.

Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви.

Довідку у паперовій формі платник (його законний або уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині Електронного кабінету.

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

У всіх інших випадках, щоб отримати відомості про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у вигляді інформаційного листа, платникам необхідно подати заяву у довільній формі.

Заява подається платником (за його вибором):

- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);

- в електронній формі – на електронну адресу уповноваженого органу: zak.official@tax.gov.ua 

В заяві необхідно зазначити:

- найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано.

Інформаційний лист про наявність чи відсутність заборгованості готується уповноваженим органом, яку у паперовій формі платник (його законний або уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.

Інформаційний лист про наявність чи відсутність заборгованості в електронній формі платник отримує на електронну адресу, зазначену у заяві.

ДПС у Закарпатській області