У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області інформують, на яку дату та за яким курсом нерезидент визначає податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання електронних послуг, у разі отримання вартості таких послуг у валюті, іншій ніж євро або долар США.
Правила оподаткування електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі постачання таких послуг фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, яку не зареєстровано як платника податку (далі - фізична особа), особою-нерезидентом, яка визначена п.п. «д» п.п. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 ПКУ і яку зареєстровано як платника податку відповідно до п. 208 прим. 1.2 ст. 208 прим. 1 ПКУ.
Реєстрація як платника податку особи-нерезидента, який постачає електронні послуги фізичним особам, місце постачання яких розташовано на митній території України, здійснюється на підставі заяви про реєстрацію як платника податку такої особи-нерезидента.
У заяві про реєстрацію як платника податку зазначаються, зокрема, інформація щодо іноземної валюти (євро або долар США), в якій особа-нерезидент буде сплачувати податок.
Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник податку відповідно до п. 208 прим. 1.2 ст. 208 прим. 1 ПКУ, електронних послуг є останній день звітного (податкового) періоду, в якому здійснено оплату електронних послуг.
База оподаткування операцій з постачання особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник податку відповідно до п. 208 прим. 1.2 ст. 208 прим. 1 ПКУ, електронних послуг визначається виходячи з вартості таких послуг.
Податок становить 20 відс. бази оподаткування та додається до вартості електронних послуг, крім операцій, звільнених від оподаткування ПДВ.
База оподаткування і сума податку визначаються в іноземній валюті (євро або долар США).
Сума податкового зобов’язання, зазначена особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник податку відповідно до п. 208 прим. 1.2 ст. 208 прим. 1 ПКУ, підлягає сплаті в іноземній валюті (євро або долар США) протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого пунктом 208 прим. 1.8 ст. 208 прим. 1 ПКУ для подання спрощеної податкової декларації, на валютний рахунок, відкритий центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в уповноваженому банку.
При цьому, п. 39 прим. 1.1 ст. 39 прим. 1 ПКУ передбачено, що для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати податків і зборів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання електронних послуг.
Отже, незалежно від того, що оплата вартості електронних послуг отримана у валюті, іншій ніж євро або долар США, для визначення податкових зобов’язань зі сплати ПДВ особою-нерезидентом здійснюється перерахунок отриманої іноземної валюти в валюту, яка зазначена для сплати податку (євро або долар США) за офіційним курсом валюти України до іноземних валют, встановленим Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання електронних послуг.
ДПС у Закарпатській області