Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про проведення процедури припинення державної реєстрації СГ чи переходу на облік до нової податкової в умовах воєнного часу

, опубліковано 11 листопада 2022 о 15:03

Розпочати процедуру припинення державної реєстрації платника податків, юридичній особі чи фізичній особі – підприємцю потрібно із подання відповідної заяви державному реєстратору або скористатися порталом Дія.

Подавши заяву, суб’єкту господарювання необхідно закрити банківські рахунки, зняти з обліку РРО та скасувати ліцензії, провести усі розрахунки з найманими працівниками (якщо такі були), провести остаточні розрахунки з бюджетом та подати ліквідаційну звітність за останній звітний період.

Після отримання повідомлення від Держреєстратора про припинення державної реєстрації ФОПа податкова служба, у разі необхідності, проведе перевірку такого підприємця і після проведення усіх цих процедур підприємця буде знято з податкового обліку. Зняття з обліку юридичної особи проводиться податковою службою після проведення заходів податкового контролю, пов’язаних з її припиненням.

Якщо платник має намір лише змінити місцезнаходження, за словами заступника керівника податкової служби області, йому також необхідно звернутися до держреєстратора та подати заяву про внесення змін. Держреєстратор протягом 24 годин вносить відповідні зміни, а потім видає нову виписку з державного реєстру. Оновлена інформація передається до податкової служби. Зміни про місцезнаходження також можна внести і через портал Дія.

Водночас, якщо суб’єкт господарювання використовує РРО, то у разі зміни місця реєстрації він повинен ще й перереєструвати касовий апарат та внести зміни до ліцензій і не забути подати повідомлення про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП.

При цьому, звертаємо увагу на деякі нюанси, пов’язані з перереєстрацією бізнесу, а саме: платники податків з Донецької або Луганської областей після зміни адреси реєстрації переходять на обслуговування до податкового органу за новим місцезнаходженням без залишення їх на обліку за попереднім місцезнаходженням, тобто автоматично обліковуються як платники податків за основним місцем обліку у ДПІ за новою податковою адресою. Сплата податків і зборів після реєстрації, подання звітності ними здійснюється за основним місцем обліку платників.

Платники податків з інших територій та територій, де ведуться бойові дії після зміни адреси реєстрації обліковуються:

за попереднім місцезнаходженням - до закінчення бюджетного періоду;

за новим місцезнаходженням - з наступного бюджетного періоду.

Податки і збори до закінчення поточного бюджетного періоду такі платники сплачують за місцем попередньої реєстрації, а єдиний внесок - за новим.

Якщо платник податків створює чи відкриває об'єкт оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у контролюючому органі за місцезнаходженням нового об'єкта. Для цього необхідно подати заяву за формою 17-ОПП або повідомлення про об'єкти оподаткування – 20-ОПП.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, подає податкові декларації та виконує інші обов'язки платника податків.

 ДПС у Закарпатській області