Напередодні податківці Головного управління ДПС у Закарпатській області провели робочу зустріч із платниками Тячівської, Бедевлянської, Буштинської, Вільховецької, Дубівської, Нересницької, Солотвинської, Тересвянської, Углянської та Усть-Чорнянської територіальних громад.
Під час заходу працівники податкових органів краю розповіли присутнім про новації податкового законодавства, запроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким передбачено поступовий перехід країни на довоєнне оподаткування.
Кожна надана клієнту послуга чи проданий товар за готівку передбачає обов’язкову видачу фіскального чеку – один з меседжів роз’яснювальної роботи, яку працівники Головного управління ДПС Закарпаття проводять у серпні для підприємців області. Насамперед, зауважують податківці, здійснення фіскалізації є свідченням того, що підприємець провадить бізнес за чесними правилами, а отже це позитивно впливає на його ділову репутацію. Також правильно проведена розрахункова операція викликає довіру у покупця чи клієнта і є підтвердженням легально наданої послуги чи придбаної продукції.
Під час такого «інформаційного рейду» податківці особисто зустрічаються з сотнями підприємців, та нагадують, що обов’язкове застосування РРО чи ПРРО передбачено ще з 1 січня 2022 року для усіх суб’єктів господарювання, окрім платників першої групи спрощеної системи оподаткування. Відтак Закон України № 3219 поступово повертає бізнес на довоєнні умови оподаткування. Зокрема, за непроведення фіскалізації або проведення її з порушеннями до торгівців застосовуватимуть штрафні санкції, розмір яких залежатиме від кількості зафіксованих порушень та виду проданого товару, і становитиме від 25% до 50%. Для тих підприємців, які продають підакцизні товари – 100 та 150%.
Згаданим вище Законом відновлено також і обов’язкову сплату єдиного податку та значно розширено коло дозволених перевірок, які здійснюють контролюючі органи. Тож, щоб під час перевірок у суб’єктів господарювання не виникало неприємних несподіванок у вигляді податкових донарахувань, податківці радять працювати виключно в правовому полі.
Також під час інформаційної кампанії працівники ДПС в області нагадали бізнесу на необхідності дотримання усіх норм трудового законодавства, вчасного подання звітності й сумлінній сплаті податків. Та запевнили, що податкова завжди готова надавати бізнесу консультаційну допомогу та підтримку у застосуванні податкового законодавства.
ДПС у Закарпатській області