Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Закарпатські податківці викрили нелегальний пункт обміну валют

опубліковано 29 вересня 2023 о 14:50

Під час проведення заходів з контролю, покладених на Державну податкову службу, працівники відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Закарпатській області викрили нелегальний пункт обміну валют, який здійснював свою діяльність без будь яких дозвільних документів.

 Увагу працівників контролюючого органу привернув той факт, що в місті Мукачево, на території ринку «ГІД» у малій архітектурній формі здійснює господарську діяльність пункт обміну валют, на табло для валют якого відображається поточний курс обміну валюти. А це, відповідно до рішення Національного банку України, дозволяється лише банківським установам.

У пункті обміну валют під час операцій з купівлі-продажу валюти не видавали розрахункові документи встановленого зразку та не використовували РРО.

Під час аналізу інформації, яка є наявною у відкритих джерелах, встановлено, що про вказаний пункт обміну іноземної валюти відсутні відомості в реєстрі пунктів обміну іноземної валюти, запровадженого з 1 січня 2023 року на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі» від 03 листопада 2022 року № 2720-ІХ, розміщеного на сайті Національного банку України.

Під час проведення фактичної перевірки встановлено, що у МАФ, зовнішній вигляд якого імітував пункт обміну валют, обмін валют здійснює фізична особа без державної реєстрації, як суб’єкта господарювання, без відповідних дозвільних документів та ліценції на здійснення валютних операцій.

Працівники відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Закарпатській області за фактом незаконної діяльності пункту обміну валют склали відповідні матеріали, та викликали працівників Національної поліції для проведення процесуальних дій, передбачених діючим законодавством України.

Крім цього, під час перевірки ініційовано вилучення з незаконного обігу іноземної валюти, що в еквіваленті на гривні складає 202 738 гривень.

Загалом, протягом поточного року працівники управління податкового аудиту встановили 5 фактів здійснення господарської діяльності без державної реєстрації суб’єктів господарювання.

Наголошуємо, що здійснювати будь-яку господарську діяльність краще, дотримуючись вимог чинного законодавства, ніж сплачувати штрафи. Такий підхід забезпечить комфорт та спокій підприємцям при веденні бізнесу. 

ДПС у Закарпатській області