Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо правильного заповнення реквізиту платіжної інструкції в частині податкового номера платника

опубліковано 18 жовтня 2023 о 15:05

У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області звертають увагу на дотримання вимог наказу Міністерства фінансів України від 22.03.2023 року № 148, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584 (далі – Порядок № 148) в частині правильного заповнення податкового номера платника податків (код за ЄДРПОУ/РНОКПП).

Відповідно до п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ, законами з питань митної справи.

Платниками під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску реквізит «Призначення платежу» платіжних інструкцій заповнюється відповідно до Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загально-обов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148.

При цьому, якщо СГ невірно заповнив реквізит платіжної інструкції в частині податкового номера платника (код за ЄДРПОУ/РНОКПП), що призвело до рознесення платежу до ІКП іншого СГ, нормами Порядку № 148 виправлення платником невірного заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції не передбачено.

ДПС у Закарпатській області