Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці та інспектори праці Закарпаття обмінялися досвідом щодо виявлення неоформлених працівників

опубліковано 14 травня 2024 о 10:14

В Головному управлінні ДПС у Закарпатській області відбулась панельна дискусія та обмін досвідом фахівців податкової служби та Управління інспекційної діяльності у Закарпатській області, підпорядкованого Західному міжрегіональному управлінню Держпраці. Захід проходив у рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного у вересні 2023 року між очільниками відомств.

Під час зустрічі особлива увага була приділена питанням виявлення неоформлених працівників та правильного формування матеріалів щодо виявлених порушень. Фахівці податкової служби та інспектори праці обмінялися практичними напрацюваннями та досвідом у цій сфері.

Меморандум про співпрацю передбачає взаємодію відомств у напрямку організації та проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, а також обмін інформацією, необхідною для забезпечення ефективної роботи у цьому напрямку.

Одним із напрямів діяльності податкової служби є здійснення контролю за дотриманням роботодавцями законодавства щодо укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). Податкові органи здійснюють, зокрема, контроль шляхом проведення фактичних перевірок у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин.

У ході організації заходів контролю податкові органи використовують широкий спектр джерел інформації щодо ймовірних порушень трудового законодавства. Не останню роль при цьому виконують звернення громадян та повідомлення на чат-бот «StopViolationBot» у месенджері Telegram.

Згідно з нормами КЗпП порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками включає три основні кроки: укладення трудового договору, оформлення наказу про прийняття на роботу та повідомлення до ДПС про прийняття працівника на роботу.