Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

До уваги платників податків! Звіт про контрольовані операції: зміни, які набули чинності

опубліковано 03 липня 2024 о 13:33

Державна податкова служба України повідомляє, що 06.02.2024 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.12.2023 № 673 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.12.2023 за № 2223/41279 (далі – Наказ № 673), зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2023 № 725, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2023 за № 2281/41337.

Наказом № 673 з метою удосконалення контролю за дотриманням умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» внесено зміни до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за № 187/28317 (далі – Наказ № 8).

Серед основних змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) варто зазначити такі:

- у Звіті додано нові графи, для уточнення інформації щодо нерезидентів, які здійснюють свою господарську діяльність на території України через постійні представництва;

- у додатку «Відомості про особу, що здійснює контрольовані операції» (далі – Відомість), зокрема: змінено порядок відображення та збереження інформації щодо кодів підстав віднесення операцій до контрольованих; доповнено інформацією щодо необхідності зазначення не лише контрактів (договорів), а і останніх змін до них; деталізовано інформацію щодо умов поставки в контрольованих операціях; додано графу 17.1, в якій відображається кількість – сума кредиту, депозиту, позики; додано графу 19.1, в якій вказується офіційний курс гривні до іноземної валюти.

У разі недотримання вимог Наказу № 8 щодо заповнення Звіту (з додатками) платники податків будуть отримувати квитанції з описом допущених та виявлених порушень.

Так, Звіт платника податків не буде прийматися у разі якщо до Звіту не додані додатки, передбачені Наказом № 8.

Звіт платника податків буде прийматися, проте в разі некоректного заповнення Звіту (з додатками) надходитиме квитанція № 2, у разі якщо встановлено, зокрема: не відповідність сум контрольованих операцій, зазначених в Звіті та у Відомості; заповнення граф не відповідно до визначених класифікаторів або кодів, передбачених Наказом № 8.

З метою усунення виявлених помилок платникам податків необхідно подати до контролюючого органу Звіт за типами «звітний», «звітний новий» або «уточнюючий» у порядку, передбаченому підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Кодексу та пункту 2 розділу І Наказу № 8.

Наголошуємо, що Кодексом не передбачено застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником податків методологічних помилок, допущених при складанні Звіту, які не призвели до недекларування або несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті.

Загалом, зазначені зміни нададуть змогу платникам податків більш деталізовано відображати умови проведення контрольованих операцій для обґрунтування їх відповідності принципу «витягнутої руки».

Детальніше читайте тут.

Додаткові матеріали

Пресслужба Державної податкової служби України