Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості заповнення розрахунків коригування до податкової накладної Товарів-РЕЗ

опубліковано 03 грудня 2024 о 16:05

Для коригування операцій з постачання Товарів-РЕЗ запроваджена окрема електронна форма РК за кодом 11211201 (код електронної форми РК_РЕЗ).

Окрема електронна форма РК_РЕЗ застосовується з моменту запровадження РЕЗ.

Коригування ПН_РЕЗ може здійснюватися виключно після її реєстрації в ЄРПН. Якщо реєстрацію ПН_РЕЗ в ЄРПН зупинено, РК до такої податкової накладної також не може бути прийнятий до реєстрації в ЄРПН.

Коригування показників ПНРЕЗ здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів та лише за дотримання певних умов на кожному такому етапі, і можливий як до початку, так і після завершення митного оформлення експорту Товару-РЕЗ, але у разі наявності відповідних обставин та/або виконання певних умов.

На всіх етапах коригування показників ПН_РЕЗ не можуть змінюватися:

– дані щодо дати складання ПН_РЕЗ та її порядкового номера;

– показники графи “Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:”. Ці показники мають відповідати даним, зазначеним у відповідній графі ПН_РЕЗ, що коригується. Виняток становить лише інформація про дату і номер митної декларації, оскільки така інформація в ПН_РЕЗ не вказується, і може бути внесена до ПН РЕЗ тільки шляхом складання відповідного розрахунку коригування після завершення митного оформлення.

Оскільки ПН_РЕЗ складається тільки на один вид товару, у розділі Б кожного з типів РК_РЕЗ може бути заповнено тільки два рядки: рядок 1 зі знаком (рядок ПН РЕЗ, який коригується) та рядок 2 зі знаком “+” (рядок з відкоригованими показниками). Обидва рядки складають одну групу коригування. При складанні кожного наступного РК_РЕЗ в табличній частині із знаком вказується рядок зі знаком “+” з попереднього РК РЕЗ.

2.1. Складання розрахунку коригування у разі зміни кількісних або вартісних показників Товару-РЕЗ (РК_РЕЗ_1)

РК_РЕ3_1 може бути складено як на збільшення, так і на зменшення вартості та/або кількості Товару РЕЗ. Інші показники ПН РЕЗ не можуть коригуватися.

РК_РЕ3_1 може бути складено також і до ПН_РЕЗ, яка містить в номері ознаку “7” (застосована нульова ставка ПДВ).

РК_РЕ3_1 може бути складено та зареєстровано в ЄРПН виключно до початку оформлення митної декларації, що засвідчує факт вивезення Товару-РЕЗ за межі митної території України.

У РК_РЕЗ_1 може бути вказано тільки один код причини коригування (графа

2.1 розділу Б табличної частини): 501.

Таких розрахунків коригування може бути складено декілька, але тільки до початку митного оформлення операції.

Обсяг експортної операції, на яку оформлюється митна декларація, не може перевищувати обсяг цієї ж операції, вказаний у ПНРЕЗ з урахуванням РК РЕ31.

Реєстрація в ЄРПН РК_РЕЗ_1 може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України відповідно до пункту 201.16 статті 201 розділу V ПКУ.

Якщо з дати реєстрації ПНРЕЗ в ЄРПН минуло 30 календарних днів і платником не розпочато процедуру оформлення митної декларації Товару-РЕЗ, на який складено таку ПН_РЕЗ, реєстрація ПН_РЕЗ та РК_РЕ3_1 до таких ПН_РЕЗ (у разі їх наявності) в ЄРПН скасовується. Про скасування реєстрації ПН_РЕЗ та РК_РЕ3_1 в ЄРПН платнику надсилається квитанція з відповідним повідомленням.

2.2. Складання розрахунку коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації (далі – РК_РЕЗ_2)

РК_РЕ3_2 складається після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту Товарів-РЕЗ та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією. Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК РЕ3 2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.

РК РЕ3 2 може бути складено також і до ПН РЕЗ, яка містить в номері ознаку “7” (застосована нульова ставка ПДВ).

При складанні РК_РЕЗ_2 завершується заповнення блоку “Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:” у верхній лівій частині форми документа. У полі “митна декларація” має бути зазначена інформація про дату і номер митної декларації.

У РК_РЕЗ_2 може бути вказано тільки один код причини коригування (графа 2.1 розділу Б табличної частини): 502.

РК_РЕЗ_2 може бути складений тільки на зменшення суми операції, вказаної у податковій накладній.

В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК_РЕ3_2.

Якщо показники ПН_РЕЗ з урахуванням поданого на реєстрацію РК_РЕ3_2 не відповідають показникам митної декларації, такий РК_РЕЗ_2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.

Після реєстрації РК_РЕ3_2 в ЄРПН подальше коригування кількісних та вартісних показників ПН_РЕЗ не дозволяється.

Зупинення реєстрації в ЄРПН РК_РЕ3_2 відповідно до пункту 201.16 статті 201 розділу V ПКУ не здійснюється.

Коригування ставки та суми ПДВ відповідно до підпункту “в” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX ПКУ здійснюється наступним етапом і лише тими платниками, які застосовували ставку податку 14 або 20 відсотків.

До ПНРЕЗ, яка містить в номері ознаку “7” (відразу застосована нульова ставка податку) інших розрахунків коригування після складання РКРЕ32 не складається. Коригування такої ПН_РЕЗ після складання РК_РЕ3_2 вважається завершеним і надалі не здійснюється.

2.3. Складання розрахунку коригування після завершення розрахунків за відповідною операцією з експорту окремих видів товарів (далі – РК_РЕЗ_З).

РК_РЕЗ_3 складається у зв’язку з приведенням розміру ставки податку, застосованої відповідно до підпункту 97.2 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (14 або 20 відсотків), у відповідність з розміром ставки, визначеної підпунктом «б» пункту 193.1 статті 193 ПКУ (0 відсотків).

РК_РЕЗ_3 не складається до ПН_РЕЗ, яка містить в номері ознаку “7” (відразу застосована нульова ставка податку).

Підставою для складання РК_РЕЗ_3 є отримання від банку інформації про завершення розрахунків платників податків за операціями з експорту

Товарів-РЕЗ.

Така інформація протягом трьох робочих днів, наступних за днем завершення розрахунків за відповідною операцією, надається банком ДПС шляхом надсилання Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі – Повідомлення) в порядку, встановленому Наказом № 404, у вигляді електронного документа з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

Отримане Повідомлення не пізніше наступного робочого дня після отримання від банку ДПС розміщує в електронному кабінеті платника податку.

У РК_РЕЗ_3 може бути вказано тільки один код причини коригування (графа 2.1 розділу Б табличної частини): 503.

РК_РЕЗ_3 може бути складений тільки на зміну вказаної у ПН_РЕЗ ставки податку (0 відсотків замість 14 або 20 відсотків), та суми податку.

В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК_РЕЗ_3 .

Зупинення реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_3 відповідно до пункту 201.16 статті 201 розділу V ПКУ не здійснюється.

Коригування ПН_РЕЗ після складання РК_РЕЗ_3 вважається завершеним і надалі не здійснюється.

ДПС у Закарпатській області