Днями у Хусті відбулася виїзна зустріч робочої групи з питань впорядкування туристичної діяльності та сплати туристичного збору. У заході взяли участь представники Закарпатської ОВА, органів місцевого самоврядування, субֹ’єкти господарювання району, а також Михайло Мондич – заступник начальника Хустської ДПІ Головного управління ДПС у Закарпатській області та Володимир Пасічник – начальник Хустського відділу податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Закарпатській області.
Зустріч була присвячена обговоренню ключових аспектів ефективного розвитку туризму в регіоні та сприяння надходжень туристичного збору до бюджету.
Михайло Мондич поінформував присутніх про постійну співпрацю податківців з територіальними громадами та суб’єктами господарювання району, проведення роз’яснювальної роботи щодо справляння податків і зборів та зауважив, що досягнення позитивного результату є спільним завданням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та бізнесу. Відтак Володимир Пасічник розповів, що сьогодні у Хустському районі – 175 платників туристичного збору. З них 17 – юридичні особи та 158 – фізичні. Протягом 2024 року до місцевого бюджету вони сплатили понад 2,8 млн гривень. За 1 квартал 2025 року – понад 742 тис. гривень.
Учасники зустрічі обговорили конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавчих та адміністративних процесів, які допоможуть забезпечити комфорт для туристів і підтримати місцевих підприємців.
Податківці нагадують, що відповідно до Податкового кодексу України, туристичний збір справляється за рішенням територіальної громади про встановлення туристичного збору, де визначаються податкові агенти. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5% для внутрішнього туризму та до 5% для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.
Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально відповідно до податкової декларації за звітний квартал, або авансовими внесками до 30 числа кожного місяця на підставі рішення відповідної місцевої ради.
Закарпатські податківці наголошують, що надходження від туристичного збору є вагомим джерелом фінансування для розвитку місцевої інфраструктури, тому своєчасна та повна сплата цього податку сприяє покращенню туристичної привабливості району та області.
За матеріалами Хустської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області