Керівник Мукачівської ДПІ Роман Луник, начальник управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Закарпатській області Ельвіра Собран та начальник Мукачівського відділу по роботі з податковим боргом Данило Кісельов провели робочу зустрічі з представниками Мукачівської ТГ.
Своєчасно сплачені податки та погашені борги наразі є важливими, як ніколи. З цією метою керівництвом Мукачівської ДПІ вживаються заходи щодо погашення заборгованості із сплати податків. Під час заходу учасники також обговорили питання забезпечення надходжень до місцевого бюджету громади, своєчасне обчислення і сплати земельного податку та нерухомого майна відмінного від земельної ділянки .
Податківці, акцентували увагу на недопущення податкового боргу та питання погашення податкового боргу платниками податків, в тому числі, що не перевищують 3060 грн та сплати туристичного збору.
Податківці вкотре звертаються до платників податків у яких є сумніви щодо наявності боргів перед державою то для отримання інформації про суми, дати та підстави виникнення податкового боргу, платник має можливість:
-скористатися приватною частиною Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги»;
-звернутися до працівників Центру обслуговування платників Мукачівської ДПІ або зателефонувати за номерами, які розміщенні на субсайтах Головного управління ДПС у Закарпатській області вебпорталу ДПС за посиланням: https://zak.tax.gov.ua;
-у представників територіальних громад за місцем реєстрації;
-через мобільний застосунок «Моя податкова».
Керівник ДПІ зауважив, що платниками туристичного збору є особи, які тимчасово розміщуються, а податковими агентами-суб’єкти господарювання, що надають послуги розміщення.
Платниками є особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства), які тимчасово розміщуються в місцях проживання (ночівлі), це як готелі та хостели, так і квартири, дачі чи садові будинки, які здаються в оренду.
Податковими агентами виступають ФОПи, юридичні особи, їхні філії та квартирно-посередницькі організації, які надають послуги тимчасового розміщення. Вони зобов’язані нараховувати, утримувати та перераховувати туристичний збір до бюджету.
Сплата туристичного збору проводиться авансом перед заселенням, відповідно до рішення органу місцевого самоврядування.
Також, йшлося і про питання легалізації праці найманих працівників. Начальник ДПІ, надав роз’яснення щодо питання оподаткування мобілізованих фізичних осіб-підприємців. Зокрема, йшлося про право на призупинення та звільнення від нарахувань, сплати податкових зобов’язань на період військової служби, а також щодо роботи «гарячих ліній» для надання консультацій мобілізованим ФОПам.
Гаряча лінія ГУ ДПС у Закарпатській області: (0312)61-21-31; (0312)61-38-65; +38(093)848-13-15 та +38(096)270-60-20 та гаряча лінія ДПС України: 0800501007.
За результатами проведеної зустрічі визначено першочергові заходи щодо подальшої співпраці та шляхи збільшення надходжень до бюджету громад та зменшення податкової заборгованості.
Податківці наголосили, що платники податків мають можливість самостійно стежити за наявністю чи відсутністю податкового боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань через «Електронний кабінет платника», через мобільний застосунок «Моя податкова».
Також наголосили, що платники податків за отриманням адміністративних послуг, консультацій та практичної допомоги з питань роботи електронних сервісів від ДПС можуть звернутися до фахівців ЦОП Мукачівської ДПІ.
ДПС у Закарпатській області