Суб’єкти господарювання мають право зберігати пальне на підставі ліцензії. В тому числі і підприємці які здійснюють сільського-господарське виробництво, та використовують придбане пальна для власних потреб.
Місце зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або резервуари, ємності, та/або тара (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно), які належать суб’єкту господарювання на праві власності або користування і призначені для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки таким суб’єктом господарювання.
Ліцензія на право провадження відповідного виду господарської діяльності надається, за умови реєстрації або взяття на облік суб’єкта господарювання у податкових органах та повідомлення таким суб’єктом господарювання про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, через які здійснюватиметься відповідний вид ліцензійної діяльності, відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України, та проходження електронної ідентифікації онлайн в електронному кабінеті з дотриманням вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" і здійснення листування з контролюючим органом через електронний кабінет відповідно до прийнятої контролюючим органом заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет.
Суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки у заяві про отримання ліцензії серед іншого наводять такі відомості:
загальна місткість стаціонарних резервуарів, що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, – для ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
загальна місткість ємностей (для ємностей місткістю понад 250 літрів кожна), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, – для ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
про наявність ємностей та/або споживчої тари (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно) (для ємностей місткістю до 250 літрів кожна та загальною місткістю ємностей та/або споживчої тари до 500 літрів включно), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, – для ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
Крім того, у заяві адреса зазначається у форматі – область (крім Автономної Республіки Крим, м. Києва та м. Севастополя), район (крім м. Києва та м. Севастополя), населений пункт, вулиця, номер будинку/офісу; кадастровий номер земельної ділянки, на якій зберігається пальне (для ліцензій на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки). Тому суб’єктам господарювання які здійснюють сільського-господарське виробництво слід враховувати, що у разі відсутності поштової адреси, на якій зберігається пальне (для ліцензій на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки), зазначається кадастровий номер земельної ділянки де зберігається таке пальне.
Суб’єкти господарювання, в тому числі які здійснюють сільського-господарське виробництво, та зберігають пальне на підставі ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки зобов’язані зареєструвати акцизні склади за умов визначених ПК України.
Акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом зберігання пального.
Слід зазначити, що акцизним складом вважається приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищує 1000 кубічних метрів та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Також підлягає реєстрації, як акцизного складу приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання – платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 10000 кубічних метрів та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
ДПС у Закарпатській області