Головне управління ДПС
у Закарпатській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Виноградові податківці розповіли громадянам про нюанси отримання облікової картки платника податків

, опубліковано 19 липня 2021 о 17:01

Податківці продовжують інформувати громадян про новації законодавства та відповідають на питання, з якими громадяни звертаються до податкових органів. Днями у Виноградівській ДПІ фахівці інформували присутніх про нюанси отримання облікової картки платника податків та для чого така картка необхідна.

Зокрема, податківці наголосили, що Реєстраційний номер облікової картки платника податків – індивідуальний десятизначний унікальний код платника податків в Державному реєстрі фізичних осіб , тобто особистий номер для обліку в фіскальних органах для сплати податків та інших обов’язкових платежів.

Оформити картку платника податків, внести зміни (зміна прізвища чи ім’я тощо) до ІПН чи отримати дублікат можна в ДПІ за місцем проживання чи за місцем отримання доходів. Термін видачі облікової картки платника податків чи дубліката, перевипуск чи внесення змін до картки – 5 днів. Послуга надається безкоштовно. 

Реєстраційний номер облікової картки платника податків присвоюється особі один раз та не змінюється протягом життя. У разі зміни даних про особу сам ІПН не потрібно міняти – слід внести зміни в дані щодо платника податків, звернувшись до податкової інспекції з відповідним документами.

Реєстраційний номер облікової картки платника податків видається:

- повнолітнім громадянам України;

- неповнолітнім дітям через батьків чи опікунів;

- нерезидентам для сплати податків в Україні;

- законним представникам або уповноваженим особам.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у ДРФО, фізична особа-резидент чи нерезидент незалежно від віку, яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника (уповноважену особу за довіреністю) надати документ, що посвідчує особу, та подати заяву на внесення до реєстру – форму №1 ДР, що містить відомості про П.І.Б., стать, дату та місце народження, громадянство, місце проживання та роботи, контакті дані та відомості про документ, що посвідчує особу (паспорт чи свідоцтво про народження, а також документ довіреної особи, якщо заява вноситься за довіреністю).

Для отримання детальної інформації щодо отримання облікової картки платника податків звертайтесь до відповідного центру обслуговування податкової інспекції вашого району.

За матеріалами Виноградівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області