Фахівці Берегівської ДПІ щоденно надають консультації ФОП та керівникам юридичних осіб щодо застосування РРО та ПРРО та про зміни, внесені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Так, працівники податкової інспекції роз’яснюють платникам послідовність дій для обрання та підключення РРО/ПРРО.
Процедура придбання касового апарату складається з кількох етапів:
- купівля касового апарату;
- укладення договору про сервісне обслуговування з авторизованим виробником (для РРО) чи ДПС (для ПРРО);
- отримання документа про право володіння РРО/ПРРО.
Для реєстрації РРО необхідно подати органу ДПС:
- заяву про реєстрацію РРО;
- копію паспорта;
- копію документа, який підтверджує купівлю-продаж РРО;
- копію договору з підприємством, що буде обслуговувати РРО;
- статутні документи підприємства.
Після прийому документів у податковій ФОП отримує довідку про резервування РРО, із якою звертається до організації, що надала договір на встановлення програмного забезпечення щодо РРО. Останній для авторизації та введення РРО в експлуатацію потрібно п’ять днів.
Із переліком підприємств, які мають ліцензію на продаж касових апаратів, можна ознайомитись на сайті ДПС.
Є два види касових апаратів – програмні РРО та класичні РРО. У підприємців, які використовують класичні РРО, можна купувати товари та послуги за допомогою готівкового чи безготівкового розрахунку. Програмні РРО пропонується до використання маленьким підприємствам. Програмний РРО – це така програма чи за стосунок, що встановлюється на відповідний пристрій та вимагає безперебійного підключення до Wi-fi.
Головною відмінністю від звичайного касового апарата є те, що він не друкує автоматично чеки. Є ПРРО, які замість коду пропонують штрих-коди або QR – коди, але тоді підприємцеві необхідно придбати принтер чи сканер для того, щоб їх друкувати.
Головною перевагою використання програмного РРО є те, що він безкоштовний та надійний. Тож ПРРО буде найкращим варіантом для ФОП, які мають малий обіг, а розрахунок відбувається переважно готівкою.
Класичний РРО зручний для підприємців, із якими клієнти розраховуються і готівкою, і карткою. Людина обирає на сайті ДПС ліцензовану службу та підписує з нею договір, далі купує апарат, реєструє його в податковій, а потім знову звертається до оператора задля фіскалізації цього апарата.
За матеріалами Берегівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області