Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Міжгірські податківці роз’яснюють громадянам порядок декларування доходів за минулий рік

опубліковано 19 квітня 2024 о 15:36

У приміщенні Центру обслуговування платників Міжгірської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області працівники ДПІ провели тренінг та надали практичну допомогу з питань застосування податкового законодавства.

Так, податківці інформували платників, що громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року.

Під час робочих зустрічей працівники податкових органів нагадують присутнім, що підлягають декларуванню доходи, які отримані від надання в оренду нерухомого майна, від продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, отримання спадщини чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався тощо.

Звертають увагу платників, що суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначені в декларації, необхідно сплатити до 1 серпня цього року; хто з платників та за яких умов можуть скористатись правом на податкову знижку. За словами податківців, такі громадяни мають право подати декларацію до кінця поточного року, тобто до 31 грудня 2024 року.

За допомогою мобільного застосунку «Моя податкова», у розділі «Послуги» є можливість подати декларацію про майновий стан і доходи з метою декларування неоподаткованих доходів, а також для отримання податкової знижки. Завантажити додаток «Моя податкова» можна в AppStore або GooglePlay.

Також подати декларацію в електронному вигляді можна за допомогою сервісу ДПС України «Електронний кабінет платника» або надіслати поштою з повідомленням про вручення з описом вкладення чи подати в центрах обслуговування платників за місцем своєї реєстрації.

За матеріалами Міжгірської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області