Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Іршавської ДПІ інформують платників про обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи до 1 травня

опубліковано 19 квітня 2024 о 15:05

Працівники Іршавської ДПІ продовжують робочі зустрічі з платниками податків щодо декларування доходів за 2023 рік та інформують платників про обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи до 1 травня 2024 року.

Фахівці повідомляють громадянам, що відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає при отриманні:

- окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванні при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п.п.168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);

- доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п.п.168.2.1 п.168.2 ст 168 Кодексу) До таких доходів належать: доходи віднадання в оренду рухомого або нерухомого майна іншими фізичними особами; успадкування майна не від членів першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір тощо;

- іноземних доходів (п. п. 170.11.1 п.170.11 ст. 170 Кодексу);

- від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст.177 Кодексу);

- від здійснення незалежної професійної діяльності (ст. 178 Кодексу);

- в інших випадках, передбачених кодексом.

Також зобов’язані подати декларації:

- іноземці, які за результатами звітного року набули статусу резидента України, які мають відобразити у податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи(п. п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 Кодексу):

- платники податку–резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують віїзду (п.179.3 ст. 179 Кодексу);

- громадяни, якімають право на податкову знижку.

Крім того податківці звертають увагу на те що податкова декларація подається за вибором платників податку, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:

- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів Українивід 22.05.2003 №851-IV «Про електроннідокументи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

Також податківці надають практичні поради щодо користування Електронним кабінетом, роз’яснюють порядок отримання електронного цифрового підпису та надають практичні поради з електронного звітування.

За матеріалами Іршавської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області