Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фахівці Ужгородської ДПІ роз’яснюють громадянам особливості отримання податкової знижки

опубліковано 05 липня 2024 о 15:17

Фахівці Ужгородської ДПІ консультують громадян щодо заповнення податкової декларації для отримання податкової знижки (відшкодування витрат за навчання).  А також проводять роз’яснювальну роботу щодо права на податкову знижку за понесеними витратами на оренду житла внутрішньо переміщеними особами.

Податківці інформують, що платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право включити до податкової знижки фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку).

При цьому податкова знижка надається виключно за умови, що він або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються ст. 166 Податкового кодексу України, згідно якої підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Розмір знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Для отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), платник податку – внутрішньо переміщена особа має подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку:

- податкову декларацію про майновий стан і доходи;

- копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

- копію договору оренди житла;

- копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують факт сплати (крім електронних розрахункових документів);

- заяву, в якій зазначені відомості щодо наявності умов, які дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

Для подання декларації про майновий стан і доходи рекомендується скористатися сервісом «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua) та у розділі «ЕК для громадян» заповнити «Декларацію про майновий стан і доходи».

За матеріалами Ужгородської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області