Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Виноградівській ДПІ звертають увагу платників на податку на нерухоме майно сплату податку на нерухоме майно

опубліковано 08 липня 2024 о 13:49

Фахівці Виноградівської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області на постійній основі проводять робочі зустрічі з платниками податків щодо необхідності сплати місцевих податків і зборів, зокрема, податку на нерухоме майно. Так, під час чергової зустрічі, платникам було акцентовано, що в складних умовах сьогодення питання наповнення бюджетів усіх рівнів є спільним важливим завданням і обов'язком податкових органів та платників податків.

Щорічно власникам нерухомого майна певної квадратури нараховується так званий податок «на розкіш». Оподаткуванню підлягають квартири площею від 60 метрів квадратних, будинки площею від 120 метрів квадратних та різні типи житлової нерухомості, зокрема їхні частки від 180 квадратних метрів. Розмір податку визначається за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування нерухомості. Ставка податку розраховується у відсотках від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року, і не може перевищувати 1,5% за квадратний метр. Сплатити податок «на розкіш» потрібно до 1 липня наступного року, тобто податок за 2023 рік оплачується у 2024 році, а за 2024 рік у 2025 році. Якщо ж у людини є право власності на об'єкт нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 тисяч гривень на рік.

До 01 липня 2024 року платникам направляються (вручаються) податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку із зазначенням відповідних платіжних реквізитів. А сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Крім того, якщо власники нерухомості не отримали такого податкового повідомлення-рішення, але є платниками даного податку, необхідно звернутися до органів податкової служби за місцем проживання (реєстрації) для проведення відповідної звірки даних.

За матеріалами Виноградівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області