Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Мукачівській ДПІ роз’ясннюють громадянам, як отримати податкову знижку за витратами, здійсненими у минулому році

опубліковано 09 липня 2024 о 11:36

Працівники Мукачівської ДПІ продовжують робочі зустрічі з платниками податків, під час яких інформують про можливість отримати податкову знижку за витратами, здійсненими у 2023 році. Для цього до 31 грудня 2024 року включно необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи.

Відповідно до ст.166 п.166.3 Податкового кодексу України подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної освіти, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Особа, що хоче отримати виплату повинна відповідати наступним критеріям:

- мати громадянство України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це Державну податкову службу (далі ДПС) і має про це відмітку у паспорті;

- не бути приватним підприємцем;

- загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не перевищує суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.

Для отримання податкової знижки на навчання необхідно звернутися до територіального органу ДПС України за місцем реєстрації платника податків.

Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання:

- заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування;

- копія паспорта та РНОКПП особи, яка сплатила за навчання, крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилася від РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (якщо за навчання сплачує член сім’ї);

- копія паспорта (свідоцтва про народження) особи, яка навчається;

- податкову декларацію про майновий стан і доходи;

- відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, щодо суми сплачених коштів за вказаний період;

- договір з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено вартість навчання та строки оплати;

- довідка про заробітку плату за звітній період з обов’язковим включенням утримуваних податків;

- документ, що підтверджує ступінь споріднення у разі компенсації вартості навчання членом сім’ї першого ступеня споріднення (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

До розміру податкової знижки на навчання включається фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, договорами з навчальними закладами, довідкою про отримані у звітному році доходи, документами, які підтверджують ступінь споріднення тощо.

Звертаємо увагу на те, що податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

Фізична особа-підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

Разом з тим, право на податкову знижку має фізична особа підприємець, яка одночасно є найманою особою, виключно до доходів, одержаних у вигляді заробітної плати протягом звітного податкового року.

Граничний термін подання податкової декларації для реалізації права на податкову знижку за 2023 рік до 31 грудня 2024 року. Податкову декларацію для отримання податкової знижки можна подати як особисто, так і в електронній формі скориставшись електронними сервісами «Електронний кабінет платника » , «Моя податкова».

Згідно з п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

За матеріалами Мукачівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області