Головне управління ДПС
у Закарпатській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Застосування електронних сервісів та право на податкову знижку

, опубліковано 09 липня 2021 о 15:48

Саме на такі теми відбулися в Хустській ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області робочі зустрічі з суб’єктами господарювання та громадянами.

Податківці звертають увагу, що серед переваг електронної звітності перед традиційним методом подання звітів є: економія часу, вибір зручного моменту для подання звітності, наявність додаткових пріоритетів для усунення неточностей, наявність додаткових можливостей програми (підказок, нагадувань, консультацій, автозаповнення звітності), постійні оновлення, оперативний контроль стану та якості звітування, автоматичне формування електронного архіву.

Для подання звітності онлайн платнику необхідно отримати електронний цифровий підпис. Податковий орган надає цю послугу безкоштовно.

Надалі треба зайти на сайт «Електронного кабінету» https://cabinet.tax.gov.ua, авторизуватись за допомогою цифрового підпису і в онлайн-режимі подавати звітність та різноманітну документацію до податкових органів.

Через «Електронний кабінет» можна подати й декларацію про майновий стан і доходи аби скористатись правом на податкову знижу.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Право на податкову знижку надається фізичним особам-резидентам України, які отримують заробітну плату, з якої сплачується податок на доходи фізичних осіб.

У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Фахівці Хустської ДПІ звертають увагу, скористатись правом на податкову знижку за 2020 рік можна по 31 грудня 2021 включно.

За матеріалами Хустської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області